Birthday weekend is happening
Hallå pussgurkor,
Nu har jag skickat ut olika inbjudningar till alla mina tjejer, det får bli tre mysiga träffar. Jag vill bara umgås, äta en massa gott och ha det riktigt kul den helgen. Jag längtar och har gått bananas med mina invites, men visst är dem fina!?
PART I

PART II

Part III

Idag ska vi få gäster. A och M ska komma till oss med deras barn på middag. Det ser vi fram emot. Jag ska laga två olika rätter, en kötträtt och en veggorätt.
I skrivandes stund så är lilla A nere på gården och leker med H. Jag var ute med honom en liten stund imorse och träffade W och M som var ute och powerwalkade. När vi var på väg in till hissen började A störtgråta så H fick gå ut med honom igen. Life with a kid, trodde aldrig jag skulle vika mig för barngråt, men han ÄLSKAR verkligen att vara ute, och jag tycker så synd om honom när han är hemma en heldag.
Nej, nu ska det städas!
Kram på er och ha en fin dag!